Se správně zvolenou podložkou pod vinyl dostanete z plovoucí vinylové podlahy její nejlepší vlastnosti. I když se podklad pod vinylovou podlahu click zdá perfektní, nezapomeňte na podložku, protože ta dokáže ještě zvýšit komfort bydlení, vylepšit akustické vlastnosti podlahy (tichá podlaha) i tepelnou pohodu v celé místnosti.

Často však podlahu pokládáte na neupravený podklad a vhodná podložka vyrovná jeho drobné nerovnosti. Prodlouží životnost podlahy a stabilitu zámků. Špatně zvolená podložka nebo to, že nebyla použita má na svědomí přes 67% reklamací poškozených zámků podlah.

Jakou vybrat podložku? Srovnání podložek, přehled vlastností a doporučení, kterou pro jaký typ vinylové podlahy použít.

Podložky pod podlahy

Proč je podložka pod vinylovou podlahu nezbytná?

Podlaha není záležitost na několik let, stráví s vámi velkou část života. Je proto potřeba, aby byla položená kvalitně a měla všechno, co má mít. Neobejde se bez kvalitního podkladu - rovného a čistého. Některé podlahy mají podložku přímo integrovanou, pod ostatní je ale třeba položit ji samostatně.   

Chybět nesmí proto, že...

  • chrání zámky a podlahu.
  • zvýší komfort (podlaha je příjemnější pro chůzi).
  • vyrovná drobné nerovnosti.
  • prospěje tepelné pohodě – funguje jako tepelná izolace a sníží tepelné ztráty.
  • zlepší akustické vlastnosti (utlumí hluk, který by se šířil do konstrukce i do místnosti až o 20 dB).
  • pohlcuje energii z nárazů.

Se správnou podložkou toho podlahy zkrátka vydrží víc. U trvale zatížených míst je použití podložky nezbytnost. Když už budete podložku pokládat, zaměřte se na takovou, která umožňuje snadnou pokládku, aby celkový čas instalace podlahy zbytečně neprotáhla.

Nechcete se zdržovat pokládkou podložky? Vyberte si vinylovou podlahu s již integrovanou podložkou. Výhody integrované podložky spočívají v rychlejší a snadnější instalaci podlahy. Neuděláte chybu při jejím výběru a navíc bude součástí záruky na podlahu.

 

Mohlo by Vás zajímat: