Se správně zvolenou podložkou pod vinyl dostanete z plovoucí vinylové podlahy její nejlepší vlastnosti. I když se podklad pod vinylovou podlahu zdá perfektní, nezapomeňte na podložku, protože ta dokáže ještě zvýšit komfort bydlení, vylepšit akustické vlastnosti podlahy (tichá podlaha) i tepelnou pohodu v celé místnosti.

Proč je podložka pod vinylovou podlahu nezbytná?

Podlaha není záležitost na několik let, stráví s vámi velkou část života. Je proto potřeba, aby byla položená kvalitně a měla všechno, co má mít. Neobejde se bez kvalitního podkladu - rovného a čistého. Některé podlahy mají podložku přímo integrovanou, pod ostatní je ale třeba položit ji samostatně.   

Chybět nesmí proto, že...

  • chrání zámky a podlahu.
  • zvýší komfort (podlaha je příjemnější pro chůzi).
  • vyrovná drobné nerovnosti.
  • prospěje tepelné pohodě – funguje jako tepelná izolace a sníží tepelné ztráty.
  • zlepší akustické vlastnosti (utlumí hluk, který by se šířil do konstrukce i do místnosti až o 20 dB).
  • pohlcuje energii z nárazů.

Se správnou podložkou toho podlahy zkrátka vydrží víc. U trvale zatížených míst je použití podložky nezbytnost. Když už budete podložku pokládat, zaměřte se na takovou, která umožňuje snadnou pokládku, aby celkový čas instalace podlahy zbytečně neprotáhla.

 

Podložka pod vinylovou podlahu 

 


Jak vybrat podložku pod vinyl?

Podložky pod vinylové podlahy z naší nabídky objednávejte pod ty, které jsou pokládány plovoucím způsobem a nemají podložku integrovanou už z výroby. Týká se to kolekcí Smart SPC Rigid Vinyl a Afirmax BiClick.

Další vrstvou pod samotnou krytinou je parozábrana, která zamezuje pronikání vlhkosti z podkladu a vzniku plísní.

 

Nechcete se zdržovat pokládkou podložky?

Vinylové podlahy s integrovanou podložkou: Easyline Click, Ecoline Click, Stoneline Click, Ecoline Click, Longline Click

Vinylové podlahy s integrovanou podložkou i parozábranou: Aquafix Click, Aquafix Object Click, Expona Clic 19dB

Výhody integrované podložky spočívají v rychlejší a snadnější instalaci podlahy. Neuděláte chybu při jejím výběru a navíc bude součástí záruky na podlahu.

 

 

 

 

 

 

 

Důležité vlastnosti podložky pod vinylové podlahy 

Inovativní podložky pod vinyl zvýší komfort podlahy a díky novým technologiím je možné jejich použití třeba i na podlahové topení. Pokud jste zvolili tento způsob vytápění, pak volte podložky, které jsou dobře prostupné teplu (mají nízký tepelný odpor -  0,04 m² K/W a menší). Kvůli bezpečnosti si všimněte i parametru odolnosti vůči ohni - třída požární odolnosti odpovídá rychlosti šíření ohně a třída intenzity vznikajícího kouře jeho množství a toxicitu. U podložek hledejte třídu Bfl-s1, což znamená bezpečnou podložku.

Podložka podpoří odolnost podlahy v bodovém zatížení. Podle organizace MMFA by minimální hodnota bodové zátěže měla být CS > 200 kPa. Doporučená hodnota je CS > 500 kPa. Pro trvale zatížená místa je podložka nezbytná.
Vybírejte kvalitní podložky, aby vydržely alespoň stejně dlouho, jak podlaha.


Podložy pod vinyovou podlahu Selit        Podložky po podlahu Arbiton

 

Inovativní podložky pro snadnou pokládku

Podložky pod vinylovou plovoucí podlahu nesmí chybět ve vysoce zatěžovaných prostorech. V nabídce najdete podložky Selit a Arbiton, které jsou vyrobeny speciálně pro použití pod tento typ podlahoviny.

Značka Selitbloc vyrábí podložky oblíbené pro svou snadnou pokládku, jednoduché spojení i řezání. Protikluzný povrch GripTec zabraňuje pohybu podložky pod podlahou a vrstva AquaStop chrání podlahu před zbytkovou vlhkostí z podkladu. Na povrchu jsou natištěné linky pro usnadnění řezání (Easy Cut).

Vyhněte se použití podložek z odlehčeného pěnového polyetylenu, které nejsou pod vinyl vhodné!

Jakou vybrat podložku pod podlahu?

Foto: Selit

Rošíření nabídky: podložky pod vinyl, laminát i dřevo

Do nabídky jsme zařadili široký sortiment podložek, a to nejen pod rigidní a vinylové podlahy, ale i pod laminát a dřevěné podlahy.

Mohlo by Vás zajímat:

Soutěž o 100 000Kč