Lišty k plovoucím podlahám jsou estetickým i praktickým doplňkem. Ukončují a chrání podlahu, tvoří přechod u stěny a můžete za nimi vést nenápadně kabeláž.

Od vinylové podlahy k lištám

Ne všechny kolekce vinylových podlah mají to štěstí, že jsou k nim dostupné soklové lišty v tomtéž dekoru. Ale to nevadí, protože jsou tady univerzální soklové lišty, které umožňují vyvzorování nejen pro vinylové

podlahy, ale i pro jiné elastické krytiny, laminát, PVC nebo CV. Podlahové lišty jsou vyrobeny z PVC s elastickými manžetami u zdi a podlahy. Jsou vybaveny kabelovým kanálem (část lišty je snadno odnímatelná, aby bylo možné se ke kabeláži jednoduše dostat). Ve stejně široké nabídce dekorů jsou k dispozici i další doplňky k soklovým lištám – kouty, rohy, koncovky a spojky. S výběrem vhodného dekoru k podlaze samozřejmě rádi pomůžeme.

Přímo pásek podlahy je možné vložit do Design vinyl lišty. Je to ideální řešení pro lepené vinylové podlahy.

 

Originální soklové lišty z vinylu

Originální soklové lišty z vinylu jsou dostupné v několika provedeních - jako klasické nebo zkosené v různých výškách. Jejich výhodou je stejný dekor včetně totožné povrchové struktury. Přechod mezi podlahou a lištami je tak nenápadný a přirozený.

Ke kolekci plovoucích podlah Afirmax BiClick jsou dostupné originální soklové lišty k plovoucí podlaze – kromě stejného dekoru je totožná i struktura povrchu.

Jak vybrat lišty k vinylu?

  • Když není dostupná originální lišta, pak je tady možnost volby univerzální lišty. Buď najdeme co nejpodobnější dekor, nebo zvolíme bílou, černou nebo stříbrnou lištu.
  • Šířku lišty k plovoucí podlaze volte tak, aby spolehlivě překryla dilataci u stěny
  • Nezapomeňte na možnost, kdy lze lištou vést kabeláž - lišta na kabely (tzv. lišta s kabelovým kanálem) je účelným řešením
  • Výška soklové lišty je na vás: do větších místností se nemusíte bát vyšších lišt, které jsou praktické při úklidu. Nehodí se však do malých prostorů.
  • V nabídce najdete tři univerzální varianty: soklová lišta bílá, černá, stříbrná
  • Nezapomeňte pořídit příslušenství: spojky, koncovky, rohy a kouty.

Originální soklové lišty k vinylové podlaze Afirmax BiClick Originální vinylové lišty k podlaze Afirmax BiClick
Univerzální Design vinyl lišty pro vložení pásku podlahy Unicerzální soklová lišta pro vložení pásku podlahy - vhodná pro lepené vinylové podlahy
Klasická soklová lišta KS 56 v dekorech kolekcí na HDF desce
Zkosená soklová lišta K 45 v dekorech kolekcí na HDF desce