Co je terrazzo?

Dekor terrazzo (můžete se setkat také s názvem teraco, teraso nebo umělý kámen) čerpal inspiraci z materiálu lité zbroušené podlahoviny. To je směs cementové malty, barviv a ušlechtilých kamenných drtí, nejlépe mramorových. Pevný materiál se využívá pro interiéry i exteriéry, jako dekor vinylové podlahy je elegantním řešením pro chodby i kuchyně.

Ve kterých kolekcí najdete terrazzo?

Jako dekor vinylové podlahy jej najdete v kolekcích Projectline, Projectline Acoustic Click, Expona Commercial a Expona Simplay. Všechny tyto kolekce jsou vyrobeny s ohledem na vysokou zátěž, kam se přesně tento dekor využívá a hodí. Má však několik podob a sami si tak můžete vybrat podobu, která se do zrovna do vašeho interiéru bude hodit nejvíc. Jednotlivé dekory odlišuje nejen barva, ale i charakter kamenné drti – od nenápadných a jemných kamínků, až po výraznou a vysoce kontrastní zrnitost.

Vinylová podlaha v dekoru Terrazzo

Nadčasový design podlahy

Terrazzo není trendovou záležitostí, řadí se do kategorie nadčasových designů. Jako dekor vinylové podlahy se objevuje nejen v komerčních prostorech, ale i v domácnostech. Mezi výhody vinylové podlahy patří možnosti designu, tedy perfektní reprodukce nejrůznějších materiálů. A třeba z nepříliš komfortního materiálu tak může být příjemná podlaha. To je případ právě motivu kamenných designů – třeba v kolekci Projectline Acoustic  je podlaha nejen příjemná na došlap, ale navíc i tichá.

Podlahy s dekorem terrazzo jsou vhodné do prostorů s vysokou zátěží.

Vinylová podlaha s dekorem terrazzo Dekory vinylové podlahy - terrazzo Lepená vinylová podlaha s dekorem Terrazzo Dekory vinylové podlahy - terrazzo

Přehled všech dekorů najdete ZDE.

Mohlo by vás zajímat:

Soutěž o 100 000 Kč