Kdo má rád žánr akčních filmů, v tomto videu si na své moc nepřijde. Pokládka plovoucí podlahy v podání našeho podlaháře je spíše motivační snímek s návodem, jak položit plovoucí vinylové dílce snadno a v klidu.

Návod, jak položit vinylovou podlahu click :

Vinylové plovoucí podlahy předchází pověst podlah pro nejjednodušší svépomocnou pokládku. Je k tomu ale třeba dodávat, že v kombinaci s jejich designovými dekory pak nemá výsledek konkurenci v žádném jiném typu podlahoviny. Ve videu uvidíte pokládku krok za krokem.

TIP: Nejrychlejší je montáž vinylové podlahy s integrovanou podložkou

Pokládka vinylové podlahy - VIDEO POSTUP

 Ve videu je použita podlaha Aquafix Click, která má integrovanou podložku a nepokládá se pod ni parofolie.

 Pokládka plovoucí podlahy - příprava podkladu pod vinyl

Plovoucí vinylová podlaha sice dokáže překonat drobné nerovnosti, ale pokud podklad nevyhovuje, bude potřebovat úpravu. Některé krytiny je možné ponechat (celoplošně přilepené marmoleum, dlažbu, beton bez deformací a výškových rozdílů), ale všechno nestabilní musí pryč - koberce, staré plovoucí podlahy, filc, nebo krytiny typu CV (měkké elastické podlahy).

  • Nerovnosti podkladu: 2 mm/2 m
  • Maximální vlhkost podkladu: vlhkost cementového potěru nesmí překročit 2CM, 1,8 CM při aplikaci na teplovodní podlahové topení

 

Aklimatizace lamel vinylové podlahy

  • Materiál je potřeba nechat aklimatizovat v místnosti, kde bude položený. I to má svá pravidla: balíky musí být v dostatečné vzdálenosti od obvodových zdí, nesmí být na přímém slunci a doporučujeme skládat maximálně 3 balení na sebe. 
  • Ideální podmínky pro aklimatizaci vinylových dílců: 48 hodin v místnosti, teplota 19 - 22°C, maximálně 3 balení na sobě, relativní vlhkost vzduchu 40-60%
  • Před pokládkou lamely důkladně prohlédněte - nejsou poškozené? Nemají vady? Je to dekor, který jste chtěli? Pokud je vše v pořádku, pusťte se do pokládky!

Pokládka vinylové podlahy svépomocí: cena pokládky podlahy? Jen Váš čas.

Pokládka podlahy se systémem CLICK

Záleží na typu podlahy, ale pokud si chcete ušetřit starosti s podložkami, vyberte vinylovou podlahu s integrovanou podložkou. Ve videu má podlaha Aquafix podložku jako jednu ze svých vrstev a nepokládá se pod ni ani parofolie.

  • Pokládka plovoucí vinylové podlahy má velkou výhodu - zámky, které cvaknutím spojíte. Druhou řadu spojíte nejdříve krátkými stranami lamel a až poté celou řadu připojíte k první.
  • Pokládka vinylu probíhá pak stejně u všech řad. Dávejte si pozor na přesah lamel - dodržujte minimálně 20 cm, v případě dekorů dlažby až o polovinu délky lamely. Držte se také pravidla, že první a poslední díl v řadě musí být delší než 20 cm. Krátké spoje musí být v ploše rovnoměrně rozloženy
  • Rozměr lamel pro poslední řadu je potřeba upravit tak, aby přesně vyhovovala konkrétnímu prostoru.
  • Spáry kolem stěn překryjí obvodové lišty.

Přečtěte si také další články:
      - Vinylové schody z vinylových dílců jsou perfektní v každém detailu
      - Jak vybrat vinylovou podlahu?
      - Plovoucí vinylová podlaha Expona Clic 19 dB

Soutěž o 100 000Kč