Smart Concept řeší pět nejčastějších otázek a problémů při výběru podlahy.

1. Sladění interiéru

Stojíte v prázdné místnosti a před sebou máte kromě holých stěn a krabic taky spoustu práce. Zařídit interiér tak, aby všechno ladilo, je těžký úkol. Smart neznamená v češtině jen "chytrý", ale také elegantní, módní a upravený. A takový interiér přece chcete!

Vinylová podlaha je sama o sobě výrazný designový prvek. Záleží samozřejmě na zvoleném dekoru .... Ať už zvolíte dřevo, dlažbu nebo beton, budete muset řešit ještě lišty. Ty nejsou jen estetickou záležitostí, ale především funkční - překryjí nutnou dilataci plovoucí podlahy, zabrání pronikání prachu pod lamely a při úklidu ochrání stěnu před mokrým mopem. Zní to logicky a jednoduše, ovšem kámen úrazu přichází v okamžiku, kdy hledáte stejný dekor, jaký má podlaha. Často se stává, že v nabídce najdete jen soklové lišty s univerzálními dekory, které jsou sice podobné, k podlaze se možná i hodí, ale...prostě to není ono.

Smart Concept znamená, že k vinylové podlaze koupíte soklové lišty vyrobené přímo z podlahy. Mají stejný dekor, stejné detaily, stejnou povrchovou strukturu. A to je detail, který ve výsledku znamená elegantní a moderní podlahu dotaženou do detailu.

A jako třetí problém se nenápadně vynořuje schodiště. Možná už máte dávno vymyšlenou variantu s dlažbou. Hlučnou, studenou a tvrdou dlažbou, která rozhodně nebude ladit s vinylovou podlahou. Smart řešením jsou schody z vinylu, které nejsou ani studené, ani tvrdé a už vůbec ne hlučné. Vinylové schody Silent Step tlumí kročejový hluk díky korkové podložce o 16 dB.

Plovoucí vinylová podlaha Ecoline Click 9501

2. Jaký typ podlahy vybrat?

Pokud jste se dostali až sem, pak už asi víte, že vaší volbou bude vinylová podlaha. Jenže která? K dostání jsou tři typy konstrukce: plovoucí vinylová podlaha, lepená vinylová podlaha a pak je tady ještě samoležící vinylová podlaha (tzv. looselay). Do domácností se nejčastěji pořizují lepené nebo plovoucí podlahy.

Vlastnosti lepeného a plovoucího vinylu jsou shodné. Click je dostupný ve třech typech konstrukčního řešení: na kompozitní desce, na HDF desce a SPC s minerálním jádrem. Řešení Smart Concept zahrnuje tiché podlahy s nosnou deskou HDF a korkovou podložkou (resp. podložkou Greensound) a kompozitní podlahy s integrovanou podložkou. Tyto podlahy jsou díky tomu tišší, komfortnější a teplejší.

Vinylová podlaha s HDF jádrem a korkovou podložkou Vinylová podlaha s kompozitním jádrem

                                                                 

3. Zdravá podlaha

Chcete žít zdravě? Tak musíte i zdravě bydlet. U vinylové podlahy od pochybného výrobce mají výrobní suroviny nejasný původ a nelze u nich tedy zaručit zdravotní nezávadnost. Proto jsou tady emisní certifikáty. Udělují je různé organizace a řídí se rozdílnými limity. Proto není certifikát jako certifikát. Přehled a srovnání jednotlivých certifikátů najdete ZDE.

Všechny materiály uvolňují do okolí emise, proto je důležité, aby nebyly škodlivé. Podlahy ze Smart Conceptu jsou testovány i s integrovanou podložkou a jako celek tedy splňují přísné limity. Pokud si koupíte zdravotně nezávadnou podlahu a použijete pod ni neprověřenou podložku, pak vyjde veškerá snaha vniveč. Nákup zdravotně nezávadné podlahy s integrovanou podložkou je sázka na jistotu.

A opět do třetice soklové lišty - ty jsou vyrobeny přímo z podlahoviny a mají tak stejné vlastnosti jako podlaha, tedy i emisní certifikaci.

 Zdravotně nezávadné podlahy - emisní certifikace Greenguard Gold

4. Podlahové topení

Vinylové podlahy jsou samy o sobě příjemné a teplé na došlap. Pokud máte dlažbu, topíte o cca 2 °C na vyšší teplotu, než u vinylu. Více se o vinylových podlahách a podlahovém topení dozvíte v článku Který typ podlahy je nejvhodnější pro podlahové topení?

Z naší nabídky jsou všechny kolekce vinylových podlah vhodné pro položení na podlahové topení:

Vinylová podlaha pro podlahové topení

  • Konstrukce vinylové podlahy na kompozitní desce je vhodná pro teplovodní podlahové topení. Pro elektrické podlahové topení je vhodná za splnění podmínky, že topné dráty budou min. 35 mm pod povrchem podlahy. Není vhodná pro povrchové topné folie a rohože. Pro všechny typy podlahového topení platí, že max. povolená teplota podkladu je 27 °C.

  • Vinylové podlahy s nosným jádrem HDF jsou vhodné pro teplovodní podlahové topení. Pro elektrické podlahové topení jsou vhodné za splnění podmínky, že topné dráty budou min. 35 mm pod povrchem podlahy. Variantu HDF lze kombinovat s topnými fóliemi FÉNIX ECOFILM. Ty jsou navrženy tak, aby nedocházelo k překročení maximální povolené teploty. Montáž vinylu na HDF s fóliemi FÉNIX je otázkou chvilky. Pro všechny typy podlahového topení platí, že max. povolená teplota podkladu je 27 °C. 

Kvůli emisím je třeba, aby podlaha neobsahovala škodliviny a ty se tak nešířily do okolí. Stejně tak důležitou vlastností je i rozměrová stabilita.

5. Cena a kvalita

Máte předvýběr podlah a tápete, jak jej zúžit? Pokud jde o kvaitu, tak vyřaďte to nejlevnější zboží. To je na kvalitě očesané, aby se dostalo na tak nízkou cenovou hladinu. Dražší suroviny jsou nahrazeny levnějšími a startuje proces, na jehož konci nikdy nemůže být podlaha se stejnými parametry a kvalitou, jakou mají dražší produkty.

Doporučujeme koupit podlahu s integrovanou podložkou - ideálně akustickou. Ušetříte tím čas, práci, peníze za samostatný nákup podložky i za náklady na topení.

CENA Kvalita a cena vinylové podlahy KVALITA Kvalita a cena vinylové podlahy ŽIVOTNOST Kvalita a cena vinylové podlahy

Bonus: soutěž o 100 000 Kč

Zaregistrujte soutěžní kód získaný při nákupu podlahy a vyhrajte 100 000 Kč, ve hře budete hned třikrát! Více informací o soutěži ZDE.

Soutěž o 100 000 Kč