Vzorkovnice s lištami jsou zajímavá věc, ale co tak vybrat lišty k podlaze bez nich?

 

Vlastně nemusíte vybírat vůbec, protože zkrátka vezmete lištu, která má stejný dekor jako vybraná krytina. A co je na tom nejlepší – lišty vyrobené přímo z podlahy mají nejen stejnou barvu a detaily dekoru, ale i strukturu. Zkrátka 1 ku 1, harmonie, něco pro perfekcionisty a detailisty.

Originální soklové lišty z vinylu jsou dostupné ve dvou variantách: soklová lišta zkosená (K40, K45) a klasická soklová lišta (KS56).

Soklové lišty pro vinylové podlahy                                Soklová lišta k vinylové podlaze (KS 56)

                         K40                                                             K45                                                                  KS56

Jistota zdravotní nezávadnosti

Lišty na podlahu odpovídají kvalitě samotné krytiny – pokud je podlaha certifikovaná jako zdravotně nezávadná, pak toto splňují i lišty.

 

 

Soklová lišta se montuje „na pokos“. Součástí lišty je spojovací zámek a díky tomu není potřeba žádných dalších samostatných spojovacích prvků ani doplňků. Montují se na montážní lepidlo např. Mamut Glue.

Originální soklová lišta z vinylu K40 Soklová lišta z vinylu KS 56

         Soklová lišta K40                           Soklová lišta K45                            Soklová lišta KS56

Instalace soklových lišt

Součástí lišty je spojovací zámek, proto není potřeba žádných komponentů. Instaluje se stejně jako dřevěné lišty - na pokos.

Pro instalaci obvodových lišt je vhodná pokosová pila s jemným kotoučem a vhodné montážní lepidlo s větší počáteční silou (př. Mamut Glue).

Před vlastní instalací si nasucho přiložte lištu ke zdi, abyste se ujistili, kde jsou styčné plochy lišty a zdi. Do těchto míst se nanáší montážní lepidlo v potřebném množství. Není nutné jej aplikovat po celé délce lišty nebo ve velkých vrstvách (vytlačovalo by se mimo lištu). V případě, že se tak stane - nechte lepidlo zaschnout a následně odstraňte pomocí žiletky.

Lepidlo nanášejte bodově ve vzdálenosti cca 30 cm nebo dle potřeby. Jedna tuba vystačí na cca 15 – 25 metrů.