Není žádné tajemství, že šedá barva je favoritkou moderních interiérů. Aktuální královna neutrálních barev může na podlaze vyniknout v dekoru dřeva, dlažby, betonu nebo grafických vzorů. Využijte všechno, co šedá barva umožňuje a dejte interiéru styl.


Barevné schéma místnosti

Šedá vinylová podlaha do obývacího pokoje

Šedá vinylová podlaha je nejlepší základ pro živější barevná schémata, protože udržuje rovnováhu.
Ve světlých odstínech (najdete je např. v kolekci Conceptline Acoustic Click, Expona Domestic a v dalších) působí svěže a lehce, snadno k ní vyberete nábytek a další vybavení. Naopak tmavé vinylové podlahy jsou dominantou a je nezbytné, aby byly vyváženy světlými stěnami. U dekoru dřeva dosáhnete v obou případech elegantní dojem.

Šedé odstíny nenamáhají oči a nepůsobí rušivě. Světlou i tmavou šedou zbožňují vyznavači minimalismu. Její kouzlo spočívá v proporcích zastoupení dalších barev.


Šedá vinylová podlaha – skvělá základna

Šedé barevné schéma interiéru neznamená průměrnost, ani nenápadnost. Na neutrální podlaze se dá rozehrát pestrá hra nábytku, vybavení a doplňků.
Pro lidské oko jsou v interiéru příjemnější kontrasty, které člení prostor a dodávají mu hloubku. Proto když vyberete světlou podlahu, nábytek je lepší zvolit tmavší – a naopak. Světle šedá vinylová podlaha je vhodná to tmavých místností, kde zdůrazňuje přirozené světlo a otevírá prostor.

Šedá vinylová podlaha

Kompromis mezi šedou podlahou a co nejpřirozenějším dekorem dřeva má podobu šedého podtónu. Klasická kresba dřeva vyniká v kontrastech - třeba jako u podlahy Aquafix Object Click, dekor borovice horská. O něco decentnější volbou je hnědá podlaha s dekorem dřeva a podtónem šedé – např. Conceptline 30109, Projectline Click 30109 nebo Expona Domestic 30109.
Ostatně šedé vinylové podlahy disponují i dalšími podtóny: hnědé, béžové.

I když jsou šedé podlahy krásné, občas z nich může vycházet pocit chladu. A takový dojem mohou vyvolávat to i přesto, že je pod nimi podlahové topení a na dotyk je podlaha teplá. Nebojte se je tedy kombinovat s teplými barvami
Světlá nebo tmavá podlaha?

Šedé dekory vinylové podlahy:

Šedá vinylová podlaha Dekory vinylových podlah - šedá vinylová podlaha Tmavě šedá vinylová podlaha Šedá plovoucí vinylová podlaha

 
Šedá podlaha do kuchyně i obývacího pokoje

Ticho a klid navozující šedá podlaha je dobrou volbou do obývacího pokoje i kuchyně. Hodí se k jakémukoliv nábytku. Rozbít šedou barvu ale umožňují barevné doplňky nebo zajímavá výmalba, kde si s barvami můžete vyhrát dosyta (nebo pastelova). Dobře se kombinuje s neutrálními (černá, bílá, hnědá…), aktivními (teplé barvy - červená, zelená, fialová, modrá, oranžová, žlutá) i pasivními barvami (studené barvy – světle modrá, světle zelená, modrozelená, modrá, fialověmodrá, fialová, červenofialová.

Foto: Objectflor

Stylové interiéry s našimi podlahami:

Soutěž o 100 000Kč