Obavy z tmavých podlah pramení z toho, že způsobují optické zmenšení místnosti. Řešení je ale docela snadné – stačí využít světlých kontrastních barev ve zbytku prostoru. Ve správně zvoleném barevném schématu budí tmavá vinylová podlaha sofistikovaný a seriózní dojem. A co je důležité - jsou stálobarevné a na slunci ani pod umělým osvětlením nevyblednou.

Tmavá vinylová podlaha v interiéru

Tmavá vinylová podlaha vypadá nejlépe s motivem tvrdého dřeva. V nabídce proto najdete dekor dubu, jasanu, jilmu nebo ořechu.

Do interiérů vnáší eleganci, ale nelze se spoléhat na to, že bude vypadat dobře ve všech prostorech. Tmavá podlaha není nic pro malé místnosti bez dostatku světla. Ačkoliv někdo si v ponurých interiérech třeba libuje… Pro ostatní je vhodné tmavé vinylové podlahy kombinovat se světlým vybavením a světlou výmalbou (a s okny pro dostatek denního světla).

Pokud si chcete ušetřit starosti s pořizováním doplňků, tak vybírejte  tmavé podlahy bez červených podtónů.  Ty se těžko kombinují s doplňky a vybavením.

I když tmavá vinylová podlaha vypadá odolně a stabilně, zaměřte se na třídu zátěže, která udává, jak moc toho podlaha vydrží.

Jak kombinovat tmavou podlahu

Podlaha je základna místnosti, ale i přesto je jen jednou z pěti dalších velkých ploch. Pro ty ostatní je nejčastější volbou co nejsvětlejší barva (v 80% případů).

Tmavá podlaha sama o sobě nevytvoří temné doupě.

  • Nábytek volte v teplých odstínech
  • Ostatní barvy je třeba držet na uzdě
  • V kombinaci s barvou stěn kouzlí s prostorem: vysokou místnost dokáže opticky snížit, krátkou zase prohloubit

 

Tmavá vinylová podlaha - plovoucí vinylová podlaha Expona D 5864 Charcoal Slate Tmavá vinylová podlaha - dekor Iron Ore Tmavá vinylová podlaha - Expona Design 9137 Factory Cement Tmavá vinylová podlaha - Projectline 55606 4v Vintage Metal hnedy, dekor kov Tmavá vinylová podlaha - Expona Commercial 5069 Dark Grey Concrete, dekor beton

Prohlédněte si všechny tmavé dekory ZDE

Tmavá vinylová podlaha v bytě

Vypořádat se s architektonickými dispozicemi bytu, to chce dobrý nápad. Tmavá vinylová podlaha je možností, jak zútulnit byt s vysokými stropy.

Při takových dispozicích je dobré hrát si s optickými iluzemi. Tmavá podlaha je totiž řešením, jak prostor zútulnit a kompenzovat právě výšku prostoru.  

Tmavá podlaha v malém bytě

S malými byty je to vždy boj. Těžko sestavit 10 tipů, jak vyřešit podlahy v malém bytě. Ani přes značné úsilí ještě nebyla vyvinuta podlaha, která by dokázala malou výměru 

nafouknout. A tak nezbývá nic jiného, než pracovat s tím, co je k dispozici.Tmavá vinylová podlaha v interiéru

V malém bytě je ale barva podlahy velmi důležitá, to ne, že ne. Je vhodné, aby byla o něco tmavší než nábytek.
Ale jak moc? To už záleží jen na vkusu a požadavcích.

Prostor zvětšují i linie – podle toho si vyberte dekor

Tmavá podlaha v koupelně

Tmavá podlaha v koupelně má něco do sebe, to se musí nechat. Vinylová podlaha je voděodolná, a tak se není potřeba obávat jejího použití i v namáhavém prostředí. To je dobrá kombinace!

Koupelna sama o sobě je místo, kde vzniká spousta viditelného nepořádku a nečistot – od kapek vody, přes popadané vlasy, až plno prachu. S tím se ale budete muset vypořádat u každé barvy podlahy… Vinylová má ale výhodu protiskluznosti, snadné údržby a krásných dekorů.

Vinylová podlaha nebledne

Na podlahu nepůsobí jen sluneční paprsky, ale i umělé osvětlení v místnostech. Společně s úklidovými prostředky je pak podlaha vystavena mnoha vlivům, jež ohrožují její barvy, které jsou v každém dekoru autentické.

 

TIP! Pro vyšperkovaný interiér s dostatkem světla zvolte podlahu i schody v tmavé barvě. Tmavá podlaha pro zútulněn interiéru – třeba vstupních hal a schodišť – obojí může být v jedné tmavé barvě

 Tmavá vinylová podlaha - Longline Click 1089 Dub černý, dekor dřevo Tmavá vinylová podlaha - Expona Commercial 4035 Black Elm, dekor dřevo

Tmavé vinylové podlahy s dekorem dřeva

Co když je podlaha až příliš tmavá?

Vyřeší to světlé kusové koberce. Výsledný efekt bude možná vypadat ještě lépe, než jste původně zamýšleli.

Že tmavé podlahy působí pochmurně a depresivně? Copak by v takovém interiéru mohly někoho popadat chmury?

Tmavá vinylová podlaha v interiéru

Soutěž o 100 000Kč