Zajímá vás, jak vypadá vinylová podlaha s dekorem kamene nebo betonu v interiéru? Hodí se tam vůbec? Samo sebou. Pojďme se podívat na to, jak může být průmyslový vzhled stylový, praktický a příjemný.

Pro industriální interiér je charakteristický dostatek světla a všudypřítomný beton. Inspirace pochází ze starých továren a průmyslových prostorů, které byly proměněny na obytné. V loftovém bydlení je spousta místa pro nápady a inovace, ovšem na charakteristické prvky se v žádném případě nesmí zapomenout. Alfou a omegou je dostatek světla, které přichází velkými okny a dopadá na beton, cihly nebo jiný neopracovaný materiál, ať už na stěnách nebo na podlaze. Typické jsou cihly, dřevo, kov a beton.

Vinylová podlaha pro industriální interiéry

Vinylové podlahy pro industriální interiéry

I průmyslové téma se dá zpracovat tak, aby byl výsledek maximálně komfortní. Jsme tady od toho, abychom řešili podlahy, tak se podívejme, které by se hodily pro život v interiéru inspirovaném továrnami.

Beton v interiéru

Samotná betonová podlaha není pro byt zrovna ideální řešení. Studená, nepohodlná, hrubá, zkrátka nic, po čem by jeden rád chodil. Jako řešení se nabízí dekor betonu na vinylové podlaze, která je pravým opakem.
Kromě podlahy se beton používá i jako obklad na zdi. A navíc – ve stejném dekoru, jako podlahu, můžete mít i schodiště. Vinylové schody přímo k podlaze vytváří jedinečný dojem.

Vinylové podlahy – dekor beton, kámen, cement:

Vinylová podlaha Projectline 55601 cement stripe svetly-typ-2021-v-prubehu-brezna Plovoucí vinylová podlaha podlaha na kompozitni desce Aquafix Object Click 5701 beton anthrazit Plovoucí vinylová podlaha Projetcline Acoustic Click 55604 4v Beton svetle sedy Plovoucí vinylová podlaha Stoneline Click 1067 Cement bílý Plovoucí vinylová podlaha Projectline Acoustic Click 55621 4V Terrazzo světlý

 

  • Industriální styl interiéru je příjemně flexibilní. Neutrální barevná škála podlah vyniká jedinečnými texturami, které se dobře kombinují s nábytkem a dalším vybavením.
  • Jednoduchost a minimalismus takových podlah umožňuje další designová kouzla.
  • U průmyslového designu není nutná dokonalost, právě naopak.
  • Nebojte se kombinací dřeva a kovu

 

Vinylové podlahy i pro komerční prostory

Na rušných místech pohledy často směřují k podlaze. Také v těchto prostorech hraje podlaha důležitou roli pro celkový dojem a ovlivňuje atmosféru budovy. Je to správné místo pro vytváření individuálního designu. Pokud si s jednotlivými dekory pohrajete, můžete zdůraznit jednotlivé oblasti a rozčlenit nebo zvýraznit i velký prostor.

Mnoho dekorů najdete v kolekci lepené vinylové podlahy Expona Commercial, Projectline nebo Expona Design. S nášlapnou vrstvou 0,55 mm se řadí do zátěžové třídy 33 (komerční prostory s intenzivním používáním) a pro veřejná místa je jako dělaná.

Mohlo by vás zajímat:

Soutěž o 100 000 Kč