Vinylové podlahy jsou favoritem moderních interiérů i díky nenáročné údržbě. Kbelík, mop a čisticí prostředek stačí k tomu, aby byla podlaha během chvilky v dobré kondici. Správnou údržbou nebudou podlahy ztrácet nic ze svého vzhledu a životnosti.

Suché a mokré čištění vinylové podlahy

Důležitou roli má ve skladbě vinylové podlahy poslední polyuretanová vrstva (PUR). Ta zacelí mikropóry, v nichž by se mohla usazovat špína. Povrchová úprava prodlužuje životnost podlahy a usnadňuje úklid a čištění vinylové podlahy.

Údržba a čištění vinylové podlahy

  • Hrubé nečistoty a prach odstraní starý dobrý smeták nebo vysavač
  • Běžné denní nečistoty zvládne odstranit klasický univerzální čisticí prostředek ve spolupráci s mopem. Doporučujeme používat přípravky, které jsou určené přímo pro vinylové a PVC podlahy.

 

 Přípravky k čištění vinylových a rigidních podlahovin najdete i v naší nabídce, např. VINYLSTAR - čistič na vinylové a rigidní podlahy

 

Péče o vinylovou podlahu

Pravidelným čištěním zabráníte tomu, aby podlaha ztratila lesk. Nepoužívejte prostředky s rozpouštědly, čistící krémy, ani prášky. Rozhodně se vyhněte parním čističům.

Když už jste vybrali zdravotně nezávadnou podlahu, dbejte i na to, aby stejně nezávadné byly i přípravky, které volíte pro péči o vinylovou podlahu. Specializuje se na ně např. značka Dr. Schutz. Péče o vinylovou podlahu není věda.

Údržba vinylové podlahy

Pokud zvolíte speciální přípravek Dr. Schutz, máte vystaráno nejen o běžný úklid, ale splní funkci i jako čistič vinylové podlahy po pokládce. Je univerzálně použitelný pro všechny elastické podlahy včetně těch, které mají PU úpravu povrchu z výroby – a to jsou právě vinylové podlahy.

Speciální přípravky můžete pořídit i pro obnovu lesku.

Při úklidu si vždy hlídejte koncentraci připraveného roztoku a držte se doporučení od výrobce. V případě přípravku Dr. Schutz vytvořte roztok s vodou v poměru 1:100 pro ošetření po pokládce, pro běžný úklid je dostačující 1:200 (běžný úklid vinylové podlahy). Údržba vinylové podlahy pak bude hračka.

Jak vyřešit poškození vinylové podlahy?

Oprava vinylové podlahy je možná jen v malém rozsahu. U povrchového poškození může pomoci opravná sada, při větším poškození, které se dostalo až na dekorativní vrstvu, pomůže výměna dílce. Při jeho výměně pak záleží na tom, jestli se jedná o plovoucí nebo lepený typ podlahy.

Mohlo by vás zajímat:

Soutěž o 100 000Kč