Stylové interiéry: tmavá vinylová podlaha

Obavy z tmavých podlah pramení z toho, že způsobují optické zmenšení místnosti. Řešení je ale docela snadné – stačí využít světlých kontrastních barev ve zbytku prostoru. Ve správně zvoleném barevném schématu budí tmavá vinylová podlaha sofistikovaný a seriózní dojem. A co je důležité - jsou stálobarevné a na slunci ani pod umělým osvětlením nevyblednou.

O 19 dB tišší domov. Vinylová podlaha Expona Clic 19 dB s LIFETIME zárukou

Psst! Našlapujte lehce přes bříška prstů, abyste nikoho nevzbudili. Nebo si vyberte podlahu, která dokáže tlumit kročejový hluk o 19 dB. Nová generace vinylové podlahy Expona Clic 19dB s IXPE podložkou to zvládne. Minerální jádro a pevné zámky pak zajistí výjimečnou odolnost pro komfortní bydlení.

Prořez dílcové podlahy

Upozorňujeme, že je velice důležité počítat s určitým prořezem materiálu, který se liší v závislosti na formátu podlahoviny a půdorysu plochy, který se má materiálem pokrýt. Také způsob kladení má značný vliv na množství materiálu, který následně už nemůžeme použít – tzv. prořez (dílec je krátký, nebo zbytek je tvarově upraven tak, že už nikam nepasuje).

Jak vybrat podlahu?

Dostáváte se do závěrečné fáze stavby rodinného domu, rekonstruujete byt či zkrátka uvažujete nad změnou podlahové krytiny. Pak je pro Vás vinylová podlaha tou správnou volbou. Při jejím výběru se snažte zohlednit technické specifikace, místo určení (pokládky) a samozřejmě i výsledný design dané podlahy.