Prořez dílcové podlahy

Prořez dílcové podlahy

Upozorňujeme, že je velice důležité počítat s určitým prořezem materiálu, který se liší v závislosti na formátu podlahoviny a půdorysu plochy, který se má materiálem pokrýt. Také způsob kladení má značný vliv na množství materiálu, který následně už nemůžeme použít – tzv. prořez (dílec je krátký, nebo zbytek je tvarově upraven tak, že už nikam nepasuje).

Co je vinylová podlaha?

Co je vinylová podlaha?

Vinylová podlaha je obecné označení pro podlahy z PVC. Nicméně se čím dál častěji označení vinylová podlaha spojuje s dílcovou podlahou, která je buď ve formě lepené, zámkové, nebo Loose Lay - samoležící. Příchodem vinylových dílců se dramaticky snížila prodejnost laminátových podlah. Tento fakt podtrhují vlastnosti vinylových dílců, které jednoznačně předčí laminátové podlahy.

Jak vybrat podlahu?

Jak vybrat podlahu?

Dostáváte se do závěrečné fáze stavby rodinného domu, rekonstruujete byt či zkrátka uvažujete nad změnou podlahové krytiny. Pak je pro Vás vinylová podlaha tou správnou volbou. Při jejím výběru se snažte zohlednit technické specifikace, místo určení (pokládky) a samozřejmě i výsledný design dané podlahy.